Urządzamy własną serowarnię

Urządzamy własną serowarnię

  • Kategoria:Serowarstwo
  • Prowadzący:Krzysztof Jaworski
  • Czas trwania:46m 47s

Własna serowarnia domowa? Sery można wytwarzać używając narzędzi, które posiadamy w kuchni. Jednak, aby uprościć sobie pracę, koniecznie zapoznaj się z tym szkoleniem wideo. Krzysztof Jaworski wyjaśni Ci jak urządzić serowarnię, aby stworzyć idealne warunki do wyrobu serów i nie ponieść przy tym wygórowanych kosztów.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Prasy, kociołki i noże

Z części pierwszej kursu dowiesz się jakie narzędzia i naczynia są potrzebne w domowej serowarni. Otrzymasz też praktyczne wskazówki - np., że narzędzia przeznaczone do warzenia serów, powinny być zarezerwowane wyłącznie do tego celu.

2. Cedzaki, chusty, formy i deski

Część druga kursu poświęcona jest głównie narzędziom służącym do formowania serów. Dowiesz się, że w domowej serowarni z powodzeniem możesz wykorzystać przedmioty, które masz w domu. Ważne jednak, aby były dopuszczone do kontaktu z żywnością - w przeciwnym razie, domowe warzenie sera przestaje mieć sens.

3. Solownia i dojrzewalnia

Początkującemu serowarowi za dojrzewalnię służy jedna z półek w lodówce. Warto sprawdzić w chłodziarce temperaturę i wybrać tę półkę, na której warunki są jak najbliższe 10-12 stopniom Celsjusza. To tylko jedna z wielu porad jaką otrzymasz w trzeciej części kursu.

4. Powłoki i naczynia oraz narzędzia pomiarowe

Termometr jest jednym z najważniejszych narzędzi serowara. Warto zainwestować w taki, który będzie bardzo dokładny. Jakie konkretnie termometry są polecane, dowiesz się z czwartej części kursu.

5. Dodatki serowarskie

Dodatków serowarskich jest mnóstwo, a jeden ważniejszy od drugiego. W piątym odcinku kursu dowiesz się dużo między innymi o bakteriach, które spowodują, że Twój ser nabierze charakterystycznego dla danego gatunku aromatu, smaku i pięknych oczek, zwanych potocznie dziurami.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
  • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
  • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
  • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

  • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
    Polecam - Piotr
    Polecam - Piotr
  • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
    Polecam - Aga
    Polecam - Aga
  • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
    Dzięki - Aśka
    Dzięki - Aśka
  • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
    Polecam - Czesiek
    Polecam - Czesiek
  • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
    Dziękuję - Jerzy
    Dziękuję - Jerzy
  • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
    Dziękuję - Mateusz
    Dziękuję - Mateusz