Podstawowy ser podpuszczkowy

Podstawowy ser podpuszczkowy

 • Kategoria:Serowarstwo
 • Prowadzący:Krzysztof Jaworski
 • Czas trwania:42m 34s

Marzy Ci się miękki ser podpuszczkowy? Poznaj fundamentalne zasady serowarstwa od momentu wlania świeżego mleka do kociołka, po dojrzewanie uwarzonego sera. To nie jest trudne. Pobierz kurs wideo, a przekonasz się, że eksperckie wskazówki Krzysztofa Jaworskiego spowodują, że ser podpuszczkowy nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Krzepnięcie mleka i cięcie sernika

Dlaczego kluczowym momentem dla serów podpuszczkowych jest prawidłowo wykonana próba serowarska? Czy podpuszczka odpowiednio zadziałała? Co spowoduje zbyt wczesne krojenie? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w pierwszej części kursu.

2. Obróbka gęstwy serowej

Drugi odcinek kursu poświęcony jest obróbce gęstwy serowej. Niezwykły moment, w którym na własnych dłoniach poczujesz pierwsze efekty pracy. Dowiesz się również w jaki sposób ogrzać ziarna, aby były odpowiednie do dalszych procesów wytwarzania sera.

3. Formowanie i solenie serów

Trzecia część kursu zapozna Cię z różnymi metodami formowania i solenia serów. Ty zdecydujesz, które z nich odpowiadają Ci najbardziej. Trzymaj się kanonów i tradycji lub idź własną drogą, a Twój ser będzie jedyny w swoim rodzaju.

4. Dojrzewanie i pielęgnacja serów

Ten odcinek kursu pomoże Ci przejść przez jeden z trudniejszych etapów w domowym serowarstwie. Początkujący serowarzy zastanawiają się czy dla kilku serów warto organizować dojrzewalnię. Dowiedz się, jak poradzić sobie z pierwszymi serami w domowej serowni.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz