Piwo American IPA

Piwo American IPA

 • Kategoria:Piwowarstwo
 • Prowadzący:Michał Kopik
 • Czas trwania:40m 5s

American IPA charakteryzuje się dużą zawartością chmielu, co ma podłoże historyczne. Piwo to miało przetrwać długie podróże statkiem, inaczej złoty trunek nie wytrzymałby próby czasu. Odkryto, że chmiel ma właściwości konserwujące i że większy jego dodatek rozwiąże problem dalekich, morskich podróży. W tym 4-odcinkowym kursie nasz ekspert, Michał Kopik, przybliży Ci proces warzenia American IPA.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Warzenie

Ten odcinek kursu pokaże Ci jak warzyć piwo. Dowiesz się, że ilość chmielu dodawana w czasie tego procesu wpływa na poziom goryczki i siłę aromatu wyprodukowanego domowym sposobem piwa. W przyszłości, znając te zasady, możesz stworzyć swój niepowtarzalny smak i aromat.

2. Fermentacja

Fermentacja to proces ważny i niejednorodny. Może być bardzo burzliwa lub zupełnie cicha. Od czego to zależy i w jakich warunkach powinna się odbywać, aby piwo uzyskało najlepszą jakość przekonasz się właśnie w tym odcinku kursu.

3. Dezynfekcja

Domowe piwowarstwo jest jak najbardziej możliwe, nawet jeżeli nie mamy do dyspozycji wyspecjalizowanych, przemysłowych narzędzi do dezynfekcji butelek do piwa. W tej części kursu wyjaśnimy Ci jak zadbać o higienę, aby żadne bakterie nie miały kontaktu z piwem.

4. Butelkowanie i prezentacja piwa

Na filmie przedstawimy jak własnoręcznie butelkować uwarzone piwo i stworzyć idealne warunki do leżakowanie piwa. Pokażemy też jak zaprezentować gotowy wyrób, aby degustacja wśród znajomych była przyjemnym wydarzeniem.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz