Sery z masy parzonej
Informacje

Czas56m 06sec


Opcje abonamentu


48.00zł
12 miesięcy58.00zł
24 miesięcy
SEROWARSTWO DOMOWE cz. I   

Sery z masy parzonej

 

Szkolenie prowadzi: mgr inż. technologii żywności Krzysztof Jaworski – Serowar Żuławski

Materiał nagrano w: Mały Holender - dom podcieniowy na Żuławach

Fotografie: Marek Opitz

Produkcja: fimple.tv

Współpraca: Serowar.pl

 

Sery z masy parzonej są bardzo popularne w górach. Tak, to właśnie z masy parzonej wytwarza się oscypki, gołki i im podobne. Chociaż górale najcześciej nie dysponują profesjonalnymi serowarniami, a swoje serki wytwarzają w górskich bacówkach, to nie można im niczego zarzucić. Z pokolenia na pokolenie przekazują fundamentalną wiedzę, dzięki której każdy wytworzyć może choćby oscypka. Tę wiedzę w filmie szkoleniowym przekazuje Serowar Żuławski - Krzysztof Jaworski, który niejednokrotnie gościł w górskich bacówkach. Niektórym doradzał, od innych czerpał inspiracje. Tym razem jednak od A do Z pokaże, jak zrobić tradycyjny górski ser.

Zobaczyć będzie można prócz tego, jak wytwarza się Parzenicę Żuławską, we Włoszech znaną jako Mozarella. Ze względu na swoją ciągliwość po rozstopieniu, jest to idealny ser do tostów, pizzy, czy zapiekanek. Tradycja związana z Parzenicą Żuławską jest jednak nieco inna. Jak zazwyczaj podawano ten ser w żuławskich domach podcieniowych? To wszystko zobaczyć można na naszym filmie.

 

Warsztat "Sery z masy parzonej" w formie VOD podzielony jest na dwa odcinki:

 

1. Parzenica żuławska - ser typu Mozarella

2. Gołka podhalańska - ser typu Oscypek

 

 

SZYBKA PROMOCJA

Wykup do 30 września 2018 roku cały pakiet warsztatów VOD Serowarstwo domowe, a uzyskasz do nich dostęp na 2 lata (24 miesiące) w cenie 386 zł (zamiast 598 zł).

Kliknij: PAKIET VOD

Promocja trwa do 30 września 2018 roku.


Ta strona wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.