Sery pleśniowe
Informacje

Czas53m 06sec


Opcje abonamentu


48.00zł
12 miesięcy58.00zł
24 miesięcy
SEROWARSTWO DOMOWE cz. I     

Sery pleśniowe

 

Szkolenie prowadzi: mgr inż. technologii żywności Krzysztof Jaworski – Serowar Żuławski

Materiał nagrano w: Mały Holender - dom podcieniowy na Żuławach

Fotografie: Marek Opitz

Produkcja: fimple.tv

Współpraca: Serowar.pl

 

Sery pleśniowe są inaczej nazywane serami francuskimi. To właśnie we Francji są najbardziej popularne i ich jakość tam produkowanych serów pleśniowych jest najbardziej ceniona. Nadają się one zarówno do podania z chrupiącą bagietką, jak i w towarzystwie innych serów - na desce. Wówczas towarzyszy im najczęściej czerwone wino.

My skupiliśmy się na dwóch najpopularniejszych gatunkach. Pierwszym jest ser z porostem pleśniowym, który swoją nazwę zawdzięcze pewnej miejscowości w Normandii. Mowa o Camembert. Małe krążki sera porastają białą pleśnią, natomiast jego dojrzewanie odbywa się wewnątrz. To właśnie pleśnie rozwijające się podczas dojrzewania sprawiają, że ser staje się niesamowicie miękki i tak bardzo charakterystyczny w smaku. Na całym świecie nie brakuje amatorów tego delikatnego wyrobu z krowiego mleka.

Drugi ser, o którym koniecznie musielismy wspomnieć, to Roquefort - nazywany królem serów! Nie bez przyczyny wielu go tak tytułuje. Wystarczy spróbować sosu serowego na jego bazie lub wykwintnych pierogów z farszem, w składzie którego znajduje się Roquefort, nadający serowej pikantności potrawie. Owy król serów powstał podobno z powodu miłosnego rozkojarzenia...jednak więcej o tej historii oraz o tym, jak wykonać Roquefort od A do Z powie nasz serowar - Krzysztof Jaworski. 

 

Warsztat "Sery pleśniowe" w formie VOD podzielony jest na dwa odcinki:

 

1. Camembert

2. Roquefort

 

 

SZYBKA PROMOCJA

Wykup do 30 września 2018 roku cały pakiet warsztatów VOD Serowarstwo domowe, a uzyskasz do nich dostęp na 2 lata (24 miesiące) w cenie 386 zł (zamiast 598 zł).

Kliknij: PAKIET VOD

Promocja trwa do 30 września 2018 roku.


Ta strona wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.