Kiełbasa szynkowa drobiowa

Kiełbasa szynkowa drobiowa

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:43m 18s

Kiełbasa szynkowa drobiowa zrobiona jest jedynie z piersi kurczaka. Nadaje jej to delikatności, a ponieważ dodajemy do niej niewiele przypraw, ma dobrze wyczuwalny smak mięsa. Co więcej, nie wymaga wędzenia, dlatego tak łatwo wykonać ją sposobem domowym. Szukasz przepisu na kiełbasę drobiową? Nie zwlekaj, włącz kurs, Ty i Twoja rodzina, a szczególnie dzieci, na pewno rozsmakujecie się w kiełbasie szynkowej drobiowej!

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. klasyfikacja, peklowanie, rozdrabnianie, przyprawianie

Przygotowanie mięsa na kiełbasę szynkową drobiową to przede wszystkim odpowiednia klasyfikacja, czyli wycięcie z piersi kurczaka ścięgien i tłuszczu. Sklasyfikowane mięso należy zapeklować, tj. dodać odpowiednią ilość peklosoli, a następnie zmielić, używając odpowiednich rozmiarów sitek. Co zrobić dalej? Obejrzyj kurs, a odkryjesz świat wyrobów drobiowych na nowo!

2. nadziewanie, obróbka termiczna, studzenie

Ostatnim etapem wyrobu kiełbasy szynkowej drobiowej jest obróbka termiczna, czyli parzenie kiełbasy. Jak przeprowadzić ten proces? Czy używanie termometru jest konieczne? Po sparzeniu, kiełbasę drobiową schładzamy, ale do jakiej temperatury? Pytań jest mnóstwo, ale wszystkie wątpliwości rozwieje właśnie ta część kursu.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz