Piwo Dark American Wheat (Amerykańska Ciemna Pszenica)

Piwo Dark American Wheat (Amerykańska Ciemna Pszenica)

 • Kategoria:Piwowarstwo
 • Prowadzący:Michał Kopik
 • Czas trwania:35m 12s

Dark American Wheat to piwo, które w różnych wariacjach weszło nawet do koncernowych browarów. Jest to inny sposób pokazania pszenicy w piwie. Jest ona tutaj raczej dodatkiem, a nie podstawą. Większą rolę pełnią w nim amerykańskie chmiele. Pozwól sobie na odrobinę przyjemności i zrób Dark American Wheat sposobem domowym!

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Warzenie

Jesteś koneserem piwa pszenicznego? Ta część filmu poświęcona jest procesowi warzenia Dark American Wheat. Opowiemy co zrobić, aby wyprodukować pyszne, lekkie, pszeniczne piwo.

2. Fermentacja

Jaki jest optymalny czas i warunki fermentacji Dark American Wheat? O tym wszystkim dowiesz się w tej części kursu. Usłyszysz też jak postępować podczas przelewania piwa pomiędzy fermentacjami.

3. Dezynfekcja

Domowe piwowarstwo i wysoki poziom higieny? Tak, to jest możliwe. Pokażemy Ci jak produkować Dark American Wheat zachowując wszystkie zasady dezynfekcji i nie narażając piwa na obecność bakterii.

4. Butelkowanie i prezentacja piwa

Dark American Wheat, które zabutelkujesz w domowym zaciszu, to trunek lekki, o niskiej zawartości alkoholu i idealnie nadający się do gaszenia pragnienia w upalny dzień. Robiony jest na bazie słodu jęczmiennego z dodatkiem pszenicy lub słodu pszenicznego, co czyni go znacznie delikatniejszymi od innych piw.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz