Metka wyborna

Metka wyborna

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:1g 14m 2s

Metka wyborna zachwyca złożonością smaku. Nie dominuję w niej którakolwiek z przypraw - wszystkie tworzą pewną harmonię, dzięki której smaku metki wybornej nie można porównać do jakiegokolwiek innego wyrobu. Metka nie jest trudna do wykonania, choć należy przestrzegać pewnych reguł, aby ostatecznie cieszyć się niezwykle smarowną konsystencją i jej wyrafinowanym smakiem. Zachęcamy do obejrzenia kursu i zrobienia własnej metki wybornej.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Klasyfikacja surowców i peklowanie

Odpowiednie sklasyfikowanie surowców przed poddaniem ich odpowiednim procesom jest bardzo ważne zwłaszcza w wyrobach, które je się na surowo, a właśnie takim jest Metka wyborna. Dlaczego to takie ważne? Obejrzyj odcinek, a wszystkiego się dowiesz - zapraszamy.

2. Rozdrabnianie, przyprawianie i przygotowanie osłonek

Jeśli nie przeszkadzają Ci duże kawałku surowego mięsa, możesz rozdrobnić surowce nieco śmielej. Jeśli jednak metkę lubią również dzieci i osoby starcze, warto rozdrobnić ją nieco drobniej. Razem z Adamem Pulkowskim dobierz odpowiednie przyprawy do metki w taki sposób, aby żadna z nich nie dominowała nad resztą. Jak to zrobić? Zachęcamy do oglądania kursu.

3. Nadziewanie, wędzenie i studzenie

Proces wędzenia wyrobów surowych rządzi się własnymi prawami. W przypadku Metki wybornej można delikatnie nagiąć ogólne zasady i pokusić się o wędzenie w nieco wyższej temperaturze, aby nie trzeba było spędzić nad metką 2-3 dni przy wędzarni. Gdzie jest granica temperatury w wędzarni, której nie należy przekraczać? Adam Pulkowski o wszystkim Ci opowie.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz