Kiełbasa zwyczajna

Kiełbasa zwyczajna

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:1g 9m 55s

Kiełbasa zwyczajna to relikt przeszłości. Choć wielu jadało ją nawet kilka razy w tygodniu, mało kto wiedział z czego jest robiona - a szkoda! Podczas tego kursu poznasz przyczynę tak specyficznego smaku kiełbasy zwyczajnej, co czyni ją kiełbasą bardzo niezwyczajną, a na pewno mocno różniącą się od innych. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Trybowanie, klasyfikacja mięsa i rozdrabnianie.

Skład surowcowy tej kiełbasy jest kluczowy dla jej finalnego smaku. Kiełbasa ta różni się od innych właśnie składem. Obejrzyj ten odcinek kursu i naucz się odpowiednio dobierać klasy mięsa oraz poprawnie z nimi postępować.

2. Peklowanie i przyprawianie.

Peklowanie surowców na kiełbasy jest niezbędnym procesem, aby kiełbasa była trwała i bezpieczna do jedzenia. Jakich proporcji peklosoli i przypraw użyć do kiełbasy zwyczajnej? Tego dowiesz się w drugim odcinku kursu. Zapraszamy.

3. Nadziewanie, wędzenie i obróbka termiczna.

Wędzenie kiełbasy nadaje jej ostatecznego wyglądu i smaku. Jednak dym nie może dominować w całej kompozycji smakowej. Odpowiednio uwędzona kiełbasa ma ładny, czerwono-brunatny kolor, bez efektu osmolenia, kwaśności i gorzkich nut pochodzących z dymu w momencie, w którym proces wędzenia wykonywany jest nieprawidłowo.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz