Kiełbasa tatrzańska

Kiełbasa tatrzańska

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:1g 0m 11s

Kiełbasa tatrzańska jest dość mało znana, ale zachwyca smakiem! To podsuszana kiełbasa o niezwykle delikatnym smaku i aromacie. Jej proces wytwarzania wymaga cierpliwości i stworzenia odpowiednich warunków. Poznaj proces wyrabiania kiełbasy tatrzańskiej, a przekonasz się, że jej smak i zapach wyśmienicie wynagradzają trud włożony w jej wykonanie.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Rozdrabnianie, peklowanie, przyprawianie.

W tym odcinku kursu nauczysz się, że odpowiednie zapeklowanie surowca daje gwarancję bezpieczeństwa przed szkodliwymi dla zdrowia bakteriami. Jak peklować, aby na efekty tego procesu nie trzeba było czekać kilka dni? Jak dobierać mieszanki przypraw, aby nie zagłuszyły smaku mięsa? Obejrzyj film.

2. Wiązanie osłonek, nadziewanie i osadzanie.

Technika wiązania sztucznych osłonek przysparza nie lada problemów tym, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania. Istnieją jednak proste i skuteczne metody wiązania, nadziewania i osadzania wędlin o czym przekonasz się oglądając tę część kursu.

3. Wędzenie, obróbka termiczna i podsuszanie.

Kiełbasa tatrzańska, jak inne kiełbasy podsuszane, wymaga od Ciebie nieco więcej zaangażowania. W tym przypadku stosować będziemy podwójne wędzenie - jak je wykonać, aby kiełbasa nabrała charakteru i możliwe było przeprowadzenie podsuszania? Stosując się do wskazówek prowadzącego, z pewnością będziesz się cieszyć udanym wyrobem.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz