Kiełbasa swojska

Kiełbasa swojska

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:1g 4m 4s

Kiełbasa swojska ma nie jedno oblicze. Wszystko za sprawą sporej dowolności zarówno w doborze surowców, jak i przypraw. Nasz instruktor wędliniarstwa zaproponuje Ci własną wersję tej kiełbasy, która na całym zespole Fimple zrobiła ogromne wrażenie podczas studyjnych nagrań i to właśnie z tego względu chcemy tą kiełbasą zachęcać do próbowania swoich sił w domowym wędliniarstwie. Zachęcamy do oglądania!

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Klasyfikowanie, rozdrabnianie i przyprawianie.

Klasyfikowanie to inaczej podział surowców na mięso chude, mięso z dodatkiem tłuszczu oraz mięso ścięgniste wraz z błonami i drobnymi ścięgnami. Poprawnie wykonana klasyfikacja jest kluczem do tego, aby wykonana kiełbasa była ładna w przekroju, nie rozpadała się i była przyjemna w jedzeniu.

2. Mieszanie, peklowanie i przygotowanie do nadziewania.

Odpowiednie peklowanie mięsa na kiełbasy nie musi trwać kilku dni. Cały wyrób kiełbasy swojskiej możesz zamknąć w kilka godzin. W tym przypadku ważne są temperatury peklowania i wielkość kawałków mięsa. O wszystkim dowiesz się, oglądając ten odcinek kursu.

3. Nadziewanie, odkręcanie w parki i wędzenie z podpiekaniem.

Pewnie wiesz, że wszędzie istnieją wyjątki od ogólnie przyjętych reguł. Tak jest i w wędliniarstwie. Ta kiełbasa i sposób jej wędzenia jest na to świetnym dowodem. Obejrzyj kurs i zobacz, jak poprawnie uwędzić kiełbasę, łamiąc niemal wszystkie, z ogólnie przyjętych zasad dobrego wędliniarstwa.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz