Kiełbasa śląska to jeden z najbardziej znanych wyrobów wędliniarskich. Jak zrobić kiełbasę śląską w domu? Okazuje się, że jej wyrób nie jest skomplikowany. Podstawowym dodatkiem smakowym, który wyróżnia kiełbasę śląską jest kolendra. Jednak, aby wydobyć ten prawdziwy smak śląskiej, należy dodać jej odpowiednią. Obejrzyj ten kurs! Nauczysz się odpowiedniej klasyfikacji mięsa, dowiesz się jak peklować surowce oraz przejdziesz przez cały proces wędzenia i parzenia, aż do gotowego produktu. Dostaniesz gotowy przepis na kiełbasę śląską!
Przepis na kiełbasę śląską mówi jasno o konieczności klasyfikacji mięsa, czyli podziale surowców na 3 klasy. Do wykonania tej kiełbasy użyjemy szynki, boczku i golonki. Mielenie poszczególnych klas mięsa wykonujemy na sitach o średnicy: klasa I - sitko Ø 13 mm, klasa II - sitko Ø 8 mm, klasa III - sitko Ø 2-3 mm. Dużo informacji? Właśnie o takich szczegółach będzie opowiadał nasz ekspert, Adam Pulkowski w tej części kursu.
Kolendra to charakterystyczna przyprawa stosowana w kiełbasie śląskiej. Jeśli dodamy jej za dużo, może spowodować, że kiełbasa śląska będzie gorzka. Koniecznie obejrzyj tę część kursu. Przekonasz się jak ważne jest, aby przyprawy odmierzać przy pomocy wagi. Do śląskiej dodajemy także pieprz czarny mielony w liości 2g na 1 kg mięsa. Oglądając ten odcinek, poznasz dokładny przepis na kiełbasę śląską domową.
Końcowym etapem wyrobu kiełbasy śląskiej jest nadziewanie, wędzenie i parzenie. Ważną czynnością jest dokładne osuszenie kiełbasy przed włożeniem jej do rozgrzanej wędzarni. Kiełbasę śląską parzymy do uzyskania wewnątrz wyrobu 68°C. Jak prawidłowo osuszyć kiełbasę, jak wędzić, aby uzyskać odpowiedni kolor dla śląskiej - dowiesz się oglądając ten film.
Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.
I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!
Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.
Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.