Kiełbasa schabówka

Kiełbasa schabówka

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:43m 41s

Domowa kiełbasa ze schabu, czyli tzw. kiełbasa schabówka to jeden z najprostszych wyrobów, jeśli chodzi o kiełbasy. Jak zrobić kiełbasę ze schabu? Wykonuje się ją tylko z jednego rodzaju mięsa, mianowicie ze schabu i przyczepionego do niego warkocza. Warkocz ten używamy do tzw. sklejenia kiełbasy. Majeranek, czarny mielony pieprz i czosnek to przyprawy, które powodują, że kiełbasa schabówka ma wyjątkowy smak. Jak zrobić schabówkę? Na czym polega wędzenie kiełbasy? Skorzystaj z naszego kursu wideo i delektuj się własną schabówką!

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. klasyfikacja surowców, rozdrabnianie, przyprawianie

Ta część kursu pokaże Ci, że klasyfikacja mięsa na kiełbasę schabówkę jest naprawdę prosta. Wymaga jedynie wykrojenia mizdry (biała błona znajdująca się na schabie), oddzielenia tzw. warkocza od schabu i odpowiedniego zmielenia tych klas mięsa. W tym odcinku poznasz też tajniki rozdrabniania i przyprawiania. Dowiesz się dlaczego w przepisie na domową kiełbasę ze schabu przeważa czarny pieprz mielony i jak wpływa na jej smak i zapach.

2. mieszanie, nadziewanie, wędzenie i obróbka termiczna

Nadziewanie farszu kiełbasy w jelita? Włącz film i przekonaj się, że do domowa kiełbasa ze schabu nie jest wymagająca. Używamy zwykłych kiełbaśnic o średnicy fi 28. Przed nałożeniem ich na lejek, koniecznie należy je wypłukać. Ostatnim etapem jest osuszanie surowych jeszcze kiełbas, a następnie wędzenie kiełbasy. Na koniec wędzenia, kiełbasa schabówka przechodzi proces obróbki termicznej taki jak podpiekanie w wędzarni. W jakich temperaturach podpiekamy domową schabówkę? To wszystko zobaczysz na filmie!

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz