Kiełbasa ogniskowa

Kiełbasa ogniskowa

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:1g 8m 37s

Jedna z kiełbas, która interesuje nas sezonowo. Zrobiona własnoręcznie nie tylko pozytywnie zaskakuje smakiem i daje pełną kontrolę nad składem kiełbasy, ale i sprawia, że jemy zdrowiej. Dlaczego w przypadku kiełbasy ogniskowej to takie ważne? O tym i o wielu innych, ciekawych sprawach opowie podczas kursu Adam Pulkowski - nasz instruktor wędliniarstwa. Zapraszamy!

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Klasyfikacja surowców, rozdrabnianie i przyprawianie.

Dobór odpowiednich składników do zrobienia kiełbasy to nie lada wyzwanie. Kiełbasa ogniskowa nie powinna być zbyt chuda i nie powinna się rozpadać po ukrojeniu plasterka. Obejrzyj ten odcinek i naucz się dobierać proporcję klas mięsa, mielić na odpowiedniej wielkości oczkach i idealnie doprawiać.

2. Mieszanie mięsa i nadziewanie kiełbas.

Wydawać by się mogło, że w mieszaniu mięsa na kiełbasę nie ma nic skomplikowanego. Nic bardziej mylnego. Bardzo ważna jest kolejność mieszania. Dlaczego? Tego i wszystkiego na temat odpowiedniego nadziewania tej kiełbasy dowiesz się oglądając drugi odcinek dotyczący wytwarzania kiełbasy ogniskowej. Zapraszamy.

3. Wędzenie i obróbka termiczna.

Wędzenie kiełbasy traktować należy bardzo indywidualnie i brać pod uwagę przeznaczenie danej kiełbasy. Ogniskowa należy do tych kiełbas, w których dym ma być jedynie subtelną przyprawą, a nie dominującym smakiem. Co zrobić, aby tak było? Obejrzyj ostatni odcinek tego kursu, zapraszamy.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz