Kiełbasa jałowcowa

Kiełbasa jałowcowa

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:1g 26m 19s

Kiełbasa jałowcowa jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich kiełbas. Jej obecna wersja przemysłowa, którą kupić możemy w sklepach, nie ma niestety wiele wspólnego z oryginałem. Warto więc zapoznać się z recepturą z tego kursu, dzięki której zrobisz jałowcową jak za dawnych lat. Jest to kiełbasa podsuszana, trwała, charakterna. Zachęcamy do obejrzenia kursu i spróbowania swoich sił z klasykiem polskiego wędliniarstwa.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Klasyfikowanie surowców i rozdrabnianie

Dobór odpowiednich surowców i ich stosunku ilościowego względem siebie ma duży wpływ na wygląd gotowej kiełbasy. Ich odpowiednia klasyfikacja i późniejsze rozdrabnianie decyduje o strukturze wyrobu oraz na to, czy kiełbasę da się pokroić w cienkie plasterki, które nie rozpadną się na wiele kawałków. Zachęcamy do oglądania.

2. Peklowanie, przyprawianie, przygotowanie jelit i nauka flokowania.

Jak zrobić, aby kiełbasa za każdym razem wychodziła idealna? Adam Pulkowski - instruktor wędliniarstwa - nauczy Cię m.in. przyprawiania i przygotowania jelit, które w tej kiełbasie są niezwykle ważnym elementem całości. Czy wiesz, czym jest flokowanie? Obejrzyj kurs, a wszystkiego się dowiesz.

3. Nadziewanie i flokowanie

Nadziewanie kiełbasy jałowcowej nie jest trudne. Należy jednak przestrzegać kilku zasad, dzięki którym kiełbasa po wędzeniu i podsuszaniu będzie miała ładny kształt, a przekrój plasterka będzie foremny.

4. Wędzenie, obróbka termiczna i podsuszanie

Każdy etap wytwarzania kiełbasy jest bardzo ważny. Do każdego z nich należy podejść poważnie, ponieważ jeden błąd lub zaniedbanie może zaważyć na końcowym efekcie. Przestrzegaj zalecanych temperatur i innych parametrów, aby cieszyć się kiełbasą, która w pełni Cię usatysfakcjonuje i swoim smakiem wynagrodzi Twoją pracę i czas przeznaczony na jej wykonanie.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz