Chleb na zakwasie

Chleb na zakwasie

 • Kategoria:Piekarstwo
 • Prowadzący:Piotr Leśniański
 • Czas trwania:40m 47s

Przepis na chleb na zakwasie? Tak, w czasie szkolenia dowiesz się najpierw jak przygotować zakwas, a potem nauczysz się kolejnych etapów postępowania, aby na końcu upiec pyszny chleb i zaskoczyć domowników. Duża ilość informacji i szczegółów sprawi, że chleb na zakwasie stanie się Twoją ulubioną rutyną!

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Odmierzanie składników

Jakiej mąki użyć? Jakie proporcje składników zachować? W jaki sposób je mnożyć składniki, aby uzyskać większą ilość bochenków chleba? Niezwykle ważny odcinek szkolenia, bo w tym momencie decydujesz o finalnym efekcie Twojej pracy.

2. Składanie ciasta

Etap pomijany przez większość tych, którzy mierzą się z piekarstwem domowym, ale bardzo istotny, bo również ma wpływ na efekt końcowy. Czym jest składanie ciasta, w jaki sposób prawidłowo je przeprowadzać i ile razy należy ciasto złożyć? O tym właśnie jest ta część kursu.

3. Formowanie i wyrastanie ciasta

Od formowania ciasta zależy ostateczny kształt Twojego bochenka. Decydujące jest zarówno formowanie wstępne, jak i końcowe. Wyrastanie w koszyku, czy luźno na blasze? Wybór zawsze należy do Ciebie. My podpowiemy w jaki sposób zadbać o prawidłowe wyrastanie ciasta.

4. Nacinanie i wypiekanie chlebów

Kilka nacięć na bochenku chleba wydaje się być wyłącznie dekoracją. Nic bardziej mylnego - nacinanie pieczywa przed pieczeniem jest kluczowe. W jakiej temperaturze wypiekać chleby i jak korzystać z termoobiegu? O tym wszystkim dowiesz się w tym odcinku.

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz