Baleron

Baleron

 • Kategoria:Wędliniarstwo
 • Prowadzący:Adam Pulkowski
 • Czas trwania:58m 49s

Jedna z najpopularniejszych wędzonek w Polsce. "Baleron to coś pomiędzy boczkiem, a szynką" - tak mówią ci, których pytaliśmy o powody lubienia baleronu. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ przerosty tłuszczu w baleronie sprawiają, że wędlina ta posiada niezwykle ciekawy smak, zarazem nie będąc tak tłusta jak boczek i tak chuda jak szynka. Z jakiego elementu półtuszy wieprzowej wykonuje się baleron? Jak zrobić, aby był idealnie uwędzony, odpowiednio słony i aby miał tę niezwykłą, charakterystyczną dla baleronu konsystencję i kształt? Zapraszamy do obejrzenia kursu.

Zobacz czego nauczysz się w tym kursie

1. Przygotowanie surowca, peklowanie i ociekanie.

Duże elementy półtuszy wieprzowej wymagają specjalnego traktowania - zwłaszcza jeśli chodzi o proces peklowania. Nie można dopuszczać do sytuacji, w której po uwędzeniu okazuje się, że w wędzonce po przekrojeniu widać szare oczko. Jest to oznaka źle zapeklowanego mięsa, które bardzo szybko zaczyna się psuć. Zapraszamy do obejrzenia kursu, a co za tym idzie, m.in. do nauki poprawnego peklowania.

2. Sznurowanie, wędzenie i obróbka termiczna.

Baleron nie jest zwykłym kawałkiem mięsa, nadzianym na hak i uwędzonym. Baleron to coś więcej. Jest to jedna z niewielu tych najbardziej popularnych wędzonek, do której przygotowania należy poświęcić nieco więcej czasu. Efekty tych działań oraz poprawnego wędzenia tak dużego elementu oraz późniejszej obróbki termicznej robią wrażenie, więc warto się do tego przyłożyć. Zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka kursu "Baleron".

Kursy wędliniarskie, serowarskie, piekarskie i piwowarskie

Weź w nich udział, jeśli:
 • chcesz się nauczyć kilku sprawdzonych przepisów,
 • planujesz rozwijać swój zmysł kulinarny,
 • marzysz o tym, by poczuć prawdziwy smak tradycji.

Korzyści zobaczysz gołym okiem

Zobacz, co dadzą Ci nasze kursy tradycyjnego wytwórstwa

Dokładne receptury

Nie przyprawiamy „na oko”, bo każdy z nas patrzy inaczej. Dlatego dostajesz dokładnie wymierzone proporcje wszystkich składników. Dajemy Ci receptę na powtarzalne efekty domowego wytwórstwa. Dzięki temu za każdym razem cieszysz się idealnie przygotowanymi wyrobami.

Oszczędność

I to w każdym względzie! Wiesz, czego potrzebujesz i jak wykorzystać to, co zostało. W ten sposób oszczędzasz swój czas – bo nie zastanawiasz się nad kolejnym krokiem – oraz pieniądze – bo nie zmarnujesz żadnego wykorzystanego składnika!

Kompletna instrukcja

Dostajesz miejsce w pierwszym rzędzie na każdym kursie. Materiały kręcimy aż z 3 kamer, żebyś miał wgląd do każdego ruchu naszych ekspertów. A stąd już prosta droga do odtworzenia ich i uzyskania najlepszych domowych wyrobów.

Wybór

Kursy online bardzo łatwo wpleciesz w swój dzień. Możesz z nich korzystać dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. I – co ważne – to Ty decydujesz, czy chcesz przejść tylko jeden kurs, czy wykupić abonament i regularnie cieszyć się każdym naszym materiałem.

Kulinarna przygoda z naszymi kursami nie zakończyła się sukcesem?
Opisz nam sytuację, a zwrócimy Ci pieniądze.

Opinie użytkowników

 • Osobom, które chcą spróbować swoich sił i pragną zaskoczyć znajomych własnoręcznie wykonanymi wyrobami polecam filmy na stronie Fimple.tv. Szeroka wiedza i doświadczenie zawodowe ekspertów zostały przedstawione w sposób przyjemny i jasny dla każdego.
  Polecam - Piotr
  Polecam - Piotr
 • Pomału odkrywam świat wędlin. Szczególne miejsce w naszej domowej spiżarni zajmuje powalająca kiełbasa słoikowa. Prosta w wykonaniu ale obłędna w smaku. Dziękuję za inspirację.
  Polecam - Aga
  Polecam - Aga
 • Jako młoda żona i mama dwóch chłopców chciałam zacząć jeść i karmić zdrowiej. Szukałam łatwych przepisów. Bułki i rogale, które zobaczyłam na Fimple.tv zrobiły w moim domu furorę, a że szybko się robi, to co kilka dni sobie na nie pozwalam.
  Dzięki - Aśka
  Dzięki - Aśka
 • Nigdy nie myślałem, że piwo można zrobić w domu. Dziękuję Michałowi za prosty i profesjonalny przekaz wiedzy dotyczącej piwowarstwa domowego. Moi znajomi też dziękują :)
  Polecam - Czesiek
  Polecam - Czesiek
 • Przez kilka lat korzystałem z warsztatów VOD i mimo ciężkiej choroby, pozwoliły mi nie poddać się i zachować sprawność umysłową . Dziękuję również ekspertom za przybliżenie laikowi tajemnic prawdziwych wędlin, serów. Wszyscy jesteście wspaniali.
  Dziękuję - Jerzy
  Dziękuję - Jerzy
 • Po kursie serowarstwa utwierdziłem się w przekonaniu, że serowarstwo jest tym, co chcę robić w życiu.
  Dziękuję - Mateusz
  Dziękuję - Mateusz